• fibra tvarované preglejky spracovanie dreva a výroba

O SPOLOČNOSTI

Fibra s.r.o. je dcérskou spoločnosťou nemeckej spoločnosti Kreutzfeldt Formholz. Výrobný podnik v meste Šahy vyrába tvarované preglejky pre zákazníkov na Slovensku a v Európe od roku 1994 .

Špecializujeme sa na spracovanie dreva za účelom výroby tvarovaných preglejok, ktoré tvoria základ stoličiek a kresiel. Tvarované preglejky tvoria základ moderného a kvalitného nábytku. Ich využitie je všestranné.

Využitie pre tvarované preglejky

  • ergonomické kancelárske stoličky a kreslá
  • stoličky v reštauráciách a baroch
  • špeciálnych ergonomické stoličky
  • polohovateľné kreslá v zdravotníckych zariadeniach
  • sedadlá v dopravných prostriedkoch
  • kreslá v divadelných či operných sálach

NAŠE CERTIFIKÁTY

Rok vo Fibre

3 840

ton spracovaného dreva ročne

120 256

kilometrov nalúpanej dýhy ročne

526 257

vyrobených preglejok ročne

Katalóg výrobkov spoločnosti Fibra

Spoločnosť Fibra vyhotovuje preglejky na základe dizajnových a iných požiadaviek zákazníkov

Mušle

Mušľa je jedným zo základných prvkov stoličky. Ide o diel spájajúci sedák a operadlo, ktoré vyrábame na základe dizajnu zákazníka a jeho technických špecifikácií. Tento diel vyrábame v celobukovom prevedení alebo s vrchnou okrasnou krájanou dýhou napríklad z dubu. Ako vrchnú vrstvu je možné použiť aj HPL fóliu. Celobukové mušle vyrábame v najvyššej kvalite (AA) s obrúseným povrchom pripraveným na lakovanie. Pre čalúnené kreslá je možné vyrobiť mušľu v kvalite BC.

Sedáky

Sedáky pre rôzne typy stoličiek podľa dizajnu a špecifikácie zákaznika vyrábame najčastejšie z bukovej lupanej dýhy. AB kvalita sa vyznačuje pohľadovo peknou vrchnou dýhou a obrúseným povrchom, pripraveným na lakovanie. Kvalita BC je určená pre čalúnené stoličky. Kvalita AB a BC sú však rovnako kvalitné, čo sa týka pevnostných vlastností. Okrem bukovej dýhe je možné použiť aj topoľovú dýhu. Topoľová preglejka má podstatne nižšiu hmotnosť ako buková. Hodí sa však väčšinou len na čalúnené sedáky.

Operadlá

Rovnako ako pri sedákoch, aj pri výrobe operadiel je najčastejšie používaným materiálom buková lúpaná dýha. Operadlá vyrábame v kvalitách AA a v kvalite BC. Operadlá je možné vyrobiť aj z topoľovej dýhy, ktorá má podstatne nižšiu hmotnosť ako buková. Hodí sa však väčšinou len na čalúnené operadlá. Cenovo sa bukové a topoľové preglejky nelíšia.

 Blog

Krása dobrej stoličky

Dobré stoličky môžu mať veľa podôb, čo sa týka vzhľadu. Nech už vyzerajú akokoľvek, dobrou stoličkou nazveme tú, na ktorej sa dobre sedí.

Krátka história stoličiek a kresiel

História stoličiek a kresiel je spätá s históriou ľudstva. V moderných domácnostiach si našli miesto stoličky, ktorých základom sú tvarované preglejky.

Máte záujem o spoluprácu?

Vaše osobné údaje poskytnuté prostredníctvom tohto formulára spracúvame na účel spracovania vášho dopytu a ďalšej komunikácie a na právnom základe GDPR čl. 6, ods. 1, písm. b). Viac informácii si môžete prečítať v našich Zásadach ochrany osobných údajov.

Kontaktné údaje:
Fibra s.r.o.
SNP 49
936 01 Šahy

Faktúračné údaje: 

IČO : 31 599 591
DIČ : 20 20 40 35 61
IČ DPH : SK 2020403561

Číslo účtu :
IBAN: SK17 0200 0000 0017 9066 1157
BIC: SUBASKBX

Konateľ:
vedenie spoločnosti

mail: fibra@fibrasro.sk
telefón:+421 905 395 857